Nerwica lapanie powietrza

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym punktem w ostatnich czasach. Wynika toż ze koleje swego myślenia. Obecnie wszyscy jesteśmy szybko a często brakuje nam momentu na odpoczynek, odpoczynek i regenerację. A gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może powstawać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę spośród tego, iż ich reakcje ciała nie mają dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle stykają się z bogatymi fobiami. Chory boi się takich rzeczy, więc jego ciało reaguje więc w "inny" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, chęci do spełnienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często zarzucają się na fakty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą formą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei różne sytuacje z wszelkiego życia, podczas których miał objawy nerwicy. Dzięki temu redukuje się jego środek i zły przygotowuje się z dobrymi sprawami. W pewnych przypadkach konieczne istnieje jeszcze leczenie farmakologiczne. Jednak same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.